794 727 200 info@termicotychy.pl

Alternatywne sposoby odprowadzania wody z kabiny prysznicowej.

Alternatywne sposoby odprowadzania wody z kabiny prysznicowej.

W dzisiejszych czasach prawie każdy posiada w swojej łazience kabinę prysznicową, wielu z klientów budujących lub remontujących swoje łazienki często zastanawia się w jaki sposób rozwiązać problem z odprowadzaniem wody z kabiny - czy zastosować brodzik czy też może wypłytkować przestrzeń posadzki przeznaczonej pod kabinę i w niej zatopić jakiś wpust łazienkowy.

Tutaj jest kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu:

- zastosowanie klasycznego brodzika o dowolnej głębokości. Na rynku jest obecnie tak duży wybór brodzików że głowa mała, od 3 cm głębokości przy brodzikach konglomeratowych do 28 cm przy brodzikach akrylowych z siedziskiem. Do nowoczesnej łazienki najbardziej pasują te najpłytsze brodziki, głębokie z reguły mają zastosowanie w sytuacjach gdy są małe dzieci a nie mamy wanny czy też przy osobach w podeszłym wieku.

- zastosowanie punktowego odpływu brodzikowego - popularna kratka odpływowa o jakiejś ozdobnej fakturze. Jest to zdecydowane najtańszy sposób na ozdobne wykończenie odpływu brodzikowego. Ceny takich punktowych odpływów wachają się w przedziale cenowym 100-300 zł. Istotne jest przy nich to że planując taki system odpływowy w kabinie prysznicowej należy wziąść pod uwagę fakt iż średnia wysokość tych odpływów wynosi ok 14 cm, owszem sa też na rynku niższe - ale jeszcze nie wprowadziliśmy ich do naszego sklepu internetowego.

- zastosowanie liniowego odpływu prysznicowego. Jedno z najpopularniejszych i najmodniejszych rozwiązań do kabiny prysznicowej. W ofercie naszego sklepu oferujemy jedne z najniższych odwodnień liniowych firmy Kessel, różnorodność długości montażowych w połączeniu z 8 cm wysokością odwodnień to bardzo duży atut. Rozwiązanie to zdecydowanie należy uwzglęniać już na etapie wylewek w łazience no chyba że skuwanie posadzki dla fachowca nie będzie problemem. Główną zaletą liniowego odpływu łazienkowego jest to iż praktycznie nie mamy żadnego progu przy wejściu do kabiny prysznicowej. w 90% klienci montują odwodnienia liniowe wzdłuż drzwi wejściowych - pozostali przy jednej ze ścian. Oczywiście należy pamiętać o zrobieniu odpowiedniego spadu w kierunku odwodnienia. Dzięki dużej przepustowości tych odpływów możemy czerpać przyjemność z kąpieli pod prysznicem gdyż minimlny przepust 36l/min wystarczy w zupełności do obsłużenia tradycyjnych deszczownic.

- zastosowanie ściennego odpływu prysznicowego. To rozwiązanie jest dość świeże, pojawiło się pod koniec 2013r. W ofercie posiadamy 2 producentów takich odpływów - Geberita i Kessela "Scada". W przypadku gdy nie za bardzo możemy już ingerować w posadzkę pozostaje nam umiejscowienie odpływu w ścianie. Oczywiście posadzka musi być zrobiona ze spadkiem w stronę sciany na której będzie zamontowany taki odpływ.