794 727 200 info@termicotychy.pl

Niewłaściwe podłączenie wody w baterii termostatycznej

Ciepła woda z prawej czy z lewej strony w termostacie ? Problem z działaniem termostatu ? Fachowiec źle podłączył baterie termostatyczną?

Problem nieprawidłowo podłączonej wody do termostatycznych baterii wannowych jak i prysznicowych to coraz częstszy problem klientów. Jako sprzedawcy mamy dużą styczność z problemem - wielu klientów czy to remontujących łazienkę lub też wyposażających ją od podstaw mają czasem niefart trafić na nierzetelnego instalatora lub też dotychczas korzystali z klasycznej baterii mieszaczowej w starym blokowisku gdzie podłaczenie wody nie miało żadnego znaczenia i wówczas z reguły za socjalizmu gdy powstawały takie blokowiska często młodzi uczyli się wykonywać instalacje i kładli instalacje jak popadło ciepła raz z prawej raz z lewej strony.

Zgodnie ze sztuką instalatorską ciepła woda zawsze jest po lewej stronie.

Co zrobić w sytuacji gdy w Twojej łazience ciepła woda jest po prawej? Jest kilka opcji. Jeżeli niewłaściwe podłączenie jest przy termostatycznej baterii prysznicowej to najprostszą i najtańszą opcją jest zamontowanie go do góry nogami - wygląda to niezbyt ciekawie ale przynajmniej bateria działa prawidłowo. Jeśli zaś takie rozwiązanie zaburza nasze poczucie designu musimy sięgnąć do portfela i zakupić odwróconą głowicę termostatyczną lub baterię termostatyczną z odwróconą głowicą - nie każdy producent je oferuje ( w naszej ofercie można kupić odwrócony termostat z Grohe do wanny 34564000 lub odwróconą głowicę termostatyczną 47175000 ).

Promocja
Bestseller
Szybki podgląd
Stara cena 1 999,00 PLN 1 625,20 PLN netto
Cena: 1 299,00 PLN 1 056,10 PLN netto
Promocja
Szybki podgląd
Stara cena 760,14 PLN 618,00 PLN netto
Cena: 479,14 PLN 389,54 PLN netto