794 727 200 info@termicotychy.pl

Bateria prysznicowa do kabiny - na jaką się zdecydować

Bateria prysznicowa- jaka najlepsza? Co wybrać?

 

Samo zamontowanie kabiny prysznicowej nie daje nam jeszcze możliwości kąpieli. Niezbędne jest wybranie odpowiedniej baterii co przy obecnej szerokiej gamie oferowanych produktów na rynku est dość trudną sprawą. Kierując się wyborem zakupu armatury musimy zwrócić uwagę nie tylko na design ale również na możliwości technicznego zamontowania. Na co zwracać w szczególności uwagę? Jakie są rodzaje baterii i co może okazać się najdogodniejszym rozwiązaniem???

 

Rodzaje baterii

Baterie możemy podzielić ze względu na sposób montażu na baterie natynkowe (naścienne) oraz baterie podtynkowe.

 

Baterie natynkowe

Zaletą tego typu baterii jest łatwość montażu samej baterii jak również cena. Niestety decydując się na montaż naścienny nie mamy już tak nowoczesnego wyglądu. Prócz montażu samej baterii należy również pamiętać o zakupie zestawu natryskowego. W kabinie zdecydowanie praktyczniejszym rozwiązaniem okaże się zestaw na drążku.

 

Baterie podtynkowe

By zamontować baterię podtynkową musimy już to zaplanować na wczesnym etapie remontu łazienki. Niezbędne jest osadzenie w ścianie elementu podtynkowego i poprowadzenie odpowiednio rurek. W rezultacie widoczna jest tylko rozeta zewnętrzna, uchwyt punktowy i deszczownica bądź też wylewka. Rozwiązanie zdecydowanie bardziej nowoczesne ale również droższe.

 

Czym kierować się przy zakupie baterii???

Termostat jest to rozwiązanie, które umożliwia ustawienie optymalnej dla domownika temperatury i jej stałe utrzymywanie przez cały okres brania prysznica. Opcja termostatu wpływa na cenę baterii.

Wygląd jest sprawą drugorzędną aczkolwiek warto by było skompletować baterie z tej samej serii do umywalki czy bidetu.

Jakość wykonania. Obecnie na rynku sanitarnym jest wiele marek, których jakość pozostawia wiele do życzenia dlatego też warto zakupić baterie renomowanych firm takich jak np. Grohe, Hansgrohe czy też Kludi.