Pracujemy w dni robocze 9:00-17:00

Damixa

Damixa to duńska marka jednego z wiodących producentów armatury łazienkowej na rynkach skandynawskich od kilku lat marka ta nie była obecna na naszym rynku ale to na szczęście się zmieniło od 2019r. Firma Damixa powstała w 1932 roku w duńskiej miejscowości Odense. Na początku swjej działalności firma ta zajmowała się produkcją części do motocykli. Od roku 1953 w ofercie Damixy pojawiają się bateie łazienkowe, dzięki precyzji i doświadczeniu z obróbką metali - baterie tej firmy bardzo szybko podbijają skandynawskie rynki.

Innowacyjność marki Damixa ukierunkowała wiele rozwiązań które do dzisiaj wykorzystują praktycznie wszyscy producenci armatury łazienkowej - w 1966r. to właśnie Damixa jako pierwsza firma w Europie wyprodukowała i wprowadziła do obrotu jednouchwytową baterię - która tak naprawdę dzisiaj jest już standardem.

Kolejnym kamieniem milowym w rozwoju armatury łazienkowej jaki światu zaoferowała marka Damixa to uniwersalna nakrętka mocująca w kształcie podkowy który w 1977r. wprowadziła do swoich baterii i jest on dzisiaj wykorzystywany we wszystkich bateriach umywalkowych, kuchennych, bidetowych. Oznaczenie czerwone i niebieskie jakie można często znaleść na praktycznie każdej baterii łazienkowej czy kuchennej to również dzieło Damixy - dzięki ich pomysłowości w prosty i praktyczny sposób można rozróżnić z której strony znajduje się ciepła a z której zimna woda.

Duński producent baterii Damixa był wielokrotnie nagradzany prestiżowymi nagrodami Red Dot Design.

[%carousel%]
Wlaściciel sklepu: termicotychy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.