Pracujemy w dni robocze 9:00-17:00

Jaki wybrać odpływ do prysznica?

Aktualne trendy w aranżacji łazienek sprawiają, że w naszych domach coraz częściej można spotkać się z minimalistycznymi prysznicami bez brodzika. Kabiny tego typu prezentują się bardzo estetycznie oraz stanowią świetne uzupełnienie łazienki urządzonej w stylu nowoczesnym. Dodatkowo kabiny bez brodzika cechują się dużą funkcjonalnością (brak jasno wydzielonej strefy kąpielowej) oraz są stosunkowo łatwe w utrzymaniu czystości. Oczywiście mają także swoje wady - są nieco droższe w wykonaniu, a decyzję o ich montażu trzeba podjąć jeszcze przed ukończeniem posadzki.

 

Kwestia idealnego odpływu

Jedną z najważniejszych kwestii podczas montażu prysznica bez brodzika, jest wybór odpowiedniego odwodnienia. Do tego rodzaju kabin zaleca się zastosowanie odpływów liniowych lub punktowych. Który z nich jest lepszy? Tak naprawdę kluczową rolę odgrywają tutaj nasze upodobania estetyczne. Zarówno podłogowy odpływ liniowy, jak i punktowy, cechuje się równie dobrym odprowadzaniem wody oraz może być umieszczony w dowolnym miejscu. Rozwiązania liniowe montuje się z reguły na granicy strefy mokrej i suchej lub przy ścianie, z kolei modele punktowe - w narożniku lub centralnie.

Natomiast gdy mowa o walorach estetycznych, to na prowadzenie wysuwają się tutaj liniowe odpływy do prysznica. Producenci oferują rozwiązania o różnych długościach i wzornictwie, które stanowią świetny element dekoracyjny łazienki. Jednak w obydwu przypadkach należy pamiętać o umieszczeniu całej instalacji wewnątrz posadzki, a także o zapewnieniu spadku odprowadzającego wodę z powierzchni płytek.

 

Sprytne rozwiązania

Ze względu na rosnącą popularność kabin prysznicowych bez brodzików, na rynku pojawiły się nowe rodzaje odwodnienia. Mowa o odpływach ściennych, które są bardzo dyskretne oraz nie wymagają montażu odwodnienia w podłodze. Największą zaletą odpływu ściennego jest zachowanie jednolitej powierzchni płytek, a także brak konieczności przygotowywania spadku. Co więcej dzięki zastosowaniu rozwiązania montowanego w ścianie, nie musimy ingerować w strukturę posadzki oraz obawiać się, że naruszmy ogrzewanie podłogowe.

 

Nowoczesne odwodnienia prysznicowe

W asortymencie naszego sklepu znaleźć można odpływy punktowe, liniowe oraz ścienne, które pasują do łazienek urządzonych w różnym stylu oraz zapewniają świetne odprowadzanie wody. Jeśli chodzi o producentów, to posiadamy odwodnienia firm Geberit oraz Kessel, które znane są z tworzenia estetycznych i trwałych akcesoriów łazienkowych. Różne rozmiary, kształty, a także rozmieszczenie otworów odpływowych sprawia, że możesz wybrać odwodnienie o wyglądzie minimalistycznym, jak i posiadające dodatkowe motywy dekoracyjne.[%carousel%]
Wlaściciel sklepu: termicotychy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.