Pracujemy w dni robocze 9:00-17:00

Montaż umywalki

Stanowi jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej łazienki, gdyż można ją znaleźć zarówno w niewielkich toaletach, jak i w przestronnych pokojach kąpielowych. Umywalka to urządzenie sanitarne, które z powodzeniem można zamontować samodzielnie, jednak warto się wcześniej odpowiednio do tego przygotować. Przede wszystkim sposób montażu umywalki musisz dostosować do jej rodzaju - kształtu, wymiarów, ciężaru oraz materiału, z którego została wykonana.

 

Przed rozpoczęciem prac

Zacznij od sprawdzenia parametrów umywalki. Większość dostępnych na rynku modeli wykonanych jest z ceramiki. Jeśli do naszej łazienki lub toalety wybraliśmy model, który jest mniejszy czy też lżejszy, to możemy przymocować go bezpośrednio do ściany bez żadnego podparcia. Natomiast gdy wybrany przez nas model jest bardziej masywny, zaleca się jego montaż na blacie szafki lub poprzez umieszczenie na postumencie. Na szczęście niezbędne elementy mocujące, są zazwyczaj dołączone do umywalki, dlatego nie musimy głowić się nad szukaniem w sklepie odpowiednich akcesoriów.

Zastanów się także nad efektem, który chcesz uzyskać. Jeśli nie chcesz, aby syfon był widoczny, możesz ukryć rury odpływowe poprzez wykorzystanie postumentu (nóżki podtrzymującej) bądź półpostumentu (osłony), a także po prostu szafki, która pełni także funkcję miejsca do przechowywania.

Bardzo istotnym elementem jest sprawdzenie otworów na baterię. Z reguły umywalki wyposażone są w otwór na baterię jednouchwytową, ale możemy spotkać się także z rozwiązaniami, które są pozbawione takiego otworu (modele nablatowe).

 

Nie ignoruj instrukcji

Jeśli montaż umywalki lub innych elementów wyposażenia łazienki nie jest Twoją specjalnością, koniecznie zapoznaj się z instrukcją przygotowaną przez producenta. Znajdziesz tam informacje na temat narzędzi, których możesz potrzebować, a także wskazówki w jaki sposób połączyć ze sobą wszystkie elementy. Dodatkowo w naszym sklepie każda umywalka opatrzona jest prostym rysunkiem technicznym, a często także zdjęciami lub wizualizacjami, przedstawiającymi jak powinna wyglądać po skończonym montażu.

Oferujemy Ci modele blatowe, nablatowe, z postumentem oraz przeznaczone do zawieszenia, które mogą posiadać kształt narożny, prostokątny, kwadratowy, okrągły bądź owalny. Posiadamy także rozwiązania bez przelewu (z reguły modele o mniejszych rozmiarach) oraz wyposażone w otwór przelewowy. Jego zadaniem jest zabezpieczenie przed wylewaniem się wody, jednak należy pamiętać o tym, aby koniecznie połączyć go z odpływem.[%carousel%]
Wlaściciel sklepu: termicotychy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.