Pracujemy w dni robocze 9:00-17:00

Nowoczesna łazienka - aktualne trendy

Bez wątpienia najbardziej istotną rzeczą jeśli chodzi o wystrój łazienki, jest jej praktyczność. Odpowiednie wykorzystanie metrażu pomieszczenia i wyposażenie go w niezbędne sprzęty jest bardzo ważne. Jednak podczas aranżacji łazienki nie można zapomnieć także o kwestiach wizualnych. Dlatego jeśli chcesz, aby pomieszczenie kąpielowe w Twoim domu lub mieszkaniu, było urządzone w sposób komfortowy i zgodny z aktualnymi trendami, koniecznie sprawdź przygotowane przez nas zestawienie.

 

Zacznij od własnych oczekiwań

Możesz urządzić swoją łazienkę w sposób stylowy, niezależnie od tego, czy dysonujesz pomieszczeniem z niewielkim metrażem, czy też posiadasz sporych rozmiarów pokój kąpielowy. Obecnie mnogość dostępnej armatury sanitarnej (np. modeli baterii), ceramiki oraz akcesoriów dekoracyjnych sprawia, że każdy może wykończyć łazienkę w sposób zgodny z własnym gustem i budżetem. Wystarczy zastanowić się nad swoimi potrzebami oraz zaplanować rozmieszczenie wszystkich sprzętów. Być może inspiracją okażą się, niektóre z rozwiązań aranżacyjnych, cieszących się w ostatnim czasie naprawdę dużą popularnością.

 

Umywalki nablatowe

Potrafią uatrakcyjnić wystrój każdej łazienki oraz stać się jej głównym elementem dekoracyjnym. Umywalki nablatowe mogą różnić się między sobą kształtem, wielkością, kolorystyką, wykończeniem, a także sposobem montażu baterii. Można je umieścić zarówno na szafce umywalkowej, jak i na specjalnie przygotowanym blacie lub stelażu.

 

Baterie łazienkowe

Skoro już jesteśmy przy temacie baterii, to warto wspomnieć o ich istotnej roli w aranżacji domowego pomieszczenia kąpielowego. Wyróżnić możemy naprawdę wiele rodzajów baterii łazienkowych:

- umywalkowe,

- prysznicowe,

- wannowe,

- bidetowe,

- podtynkowe,

- deszczownice.

W zależności od stylu w jakim chcemy urządzić pomieszczenie kąpielowe oraz naszych upodobań, możemy zdecydować się na baterie łazienkowe umywalkowe jedno- lub dwuuchwytowe, przeznaczone do montażu ściennego (podtynkowe) bądź wolnostojące. W nowoczesnych aranżacjach można często spotkać się także z bateriami bidetowymi oraz termostatycznymi, wykorzystywanymi przede wszystkim w prysznicach.

 

Naturalne wykończenie

Kolejny trend, który w ostatnim czasie zdominował sposób aranżacji łazienek. Szczególnie dużą popularność zyskały takie materiały wykończeniowe, jak drewno, beton, kamień oraz szkło. Ich wykorzystanie sprawia, że pomieszczenie prezentuje się w sposób naprawdę bardzo elegancki. Natomiast jeśli nie chcesz decydować się na naturalne materiały (ze względu na ich cenę lub trudną pielęgnację), wybierz np. płytki imitujące beton czy drewno, które wyglądają równie stylowo.

 

Oświetlenie LED

Energooszczędne oświetlenie nie jest może żadną nowością, ale na pewno warto zastosować je we własnej łazience. I to nie tylko ze względu na niski pobór mocy, ale także nadanie wnętrzu odpowiedniego klimatu i walory dekoracyjne. Oświetlenie LED to prosty sposób na zaakcentowanie konkretnych elementów wystroju. Dlatego poza zastosowaniem go jako głównego źródła światła, warto wykorzystać je także do podświetlenia lustra, wanny czy kabiny prysznicowej.

 

Kabina prysznicowa typu Walk-in lub wanna wolnostojąca

Wybór jednego z przedstawionych rozwiązań zależy oczywiście od metrażu, którym dysponujemy. Kabina Walk-in to nic innego jak przeszklona ściana, pozbawiona drzwi, zamontowana bezpośrednio na posadzce (bez brodzika) i wyposażona w odpływ liniowy lub punktowy. Tego rodzaju kabina wygląda bardzo minimalistycznie i pasuje do większości aranżacji. Z kolei wanna wolnostojąca, to propozycja dla właścicieli przestronnych pomieszczeń kąpielowych. Prezentuje się w sposób bardzo efektowny, szczególnie w zestawieniu z wolnostojącą baterią.

 

Harmonia wykończenia

Jeśli chcemy, aby nasza łazienka była miejscem funkcjonalnym i stylowym, musimy pamiętać o tym, aby cechowała się spójnym i przemyślanym wykończeniem. Dlatego zarówno baterie łazienkowe, jak i płytki oraz ceramika, a także drobniejsze akcesoria dekoracyjne, powinny ze sobą współgrać i charakteryzować się podobną estetyką. Tylko wtedy uda nam się stworzyć miejsce, które zachwyca swoim wystrojem i zapewnia wygodę codziennego użytkowania.[%carousel%]
Wlaściciel sklepu: termicotychy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.