Pracujemy w dni robocze 9:00-17:00

Zestaw prysznicowy podtynkowy a natynkowy

W ostatnich latach coraz większą popularność wśród architektów wnętrz oraz osób prywatnych, decydujących się na remont łazienki, zyskują zestawy prysznicowe podtynkowe. I trudno się temu dziwić, gdyż wyglądają one naprawdę bardzo elegancko, szczególnie w minimalistycznie urządzonych wnętrzach. Jednak nie znaczy to wcale, że rozwiązania natynkowe nie pasują do nowocześnie urządzonych łazienek - one także mogą prezentować się stylowo i być funkcjonalne. Zatem jakiego wyboru dokonać, planując wystrój swojej łazienki oraz czym różnią się między sobą poszczególne modele?

 

Zestaw prysznicowy natynkowy

To klasyczny model baterii, który montujemy bezpośrednio na ścianie. Obecnie możemy wybierać spośród wielu produktów, różniących się między sobą kształtem czy kolorystyką i w ten sposób dopasowywać je do wystroju naszej łazienki - uzyskując w ten sposób estetyczny i zadowalający nas efekt. Ponadto zestawy prysznicowe natynkowe, są dużo prostsze w montażu, a tym samym także w wymianie. Ich plusem jest również cena. Natomiast ze względu na fakt, że większa część całego zestawu znajduje się na zewnątrz, baterie tego typu częściej mogą ulegać uszkodzeniom mechanicznym oraz wymagają bardziej starannego czyszczenia . W ich przypadku więcej elementów narażonych jest na działanie twardej wody czy powstawanie osadów z mydła.

 

Zestaw prysznicowy podtynkowy

Największą zaletą tego typu baterii prysznicowych jest fakt, że cały ich mechanizm ukryty jest w ścianie, a na zewnątrz widoczna jest tylko wylewka, dźwignia, ozdobna maskownica oraz deszczownica (jeśli zdecydujemy się na zastosowanie jej w naszej łazience). Z tego względu zestaw prysznicowy podtynkowy z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie minimalizm, a także dysponują łazienką o niezbyt dużym metrażu. Umieszczenie całego mechanizmu w ścianie, sprawia że oszczędzamy miejsce, które jest przecież tak cenne w przypadku pomieszczeń o małej powierzchni. Dodatkowo ten model baterii jest zdecydowanie łatwiejszy w utrzymaniu czystości oraz mniej narażony na uszkodzenia mechaniczne.

Niestety jego dużą wadą może być cena oraz skomplikowany sposób montażu. Decydując się na podtynkowy zestaw prysznicowy podtynkowy musimy wybrać go jeszcze przed położeniem płytek. Co więcej duże znaczenie ma tutaj jakość i trwałość wybranego produktu. Naprawa takiej baterii jest skomplikowana (wiąże się ze skuwaniem płytek), a co za tym idzie także kosztowna, dlatego warto wybrać produkt pochodzący od sprawdzonego producenta. Doskonałym rozwiązaniem jest podtynkowy zestaw prysznicowy marki Grohe. Jest to firma mająca doświadczenie w produkcji trwałych i niezawodnych akcesoriów łazienkowych. W ofercie Grohe znaleźć można nowoczesne rozwiązania, składające się np. z takich elementów jak deszczownica i ramię ścienne, słuchawka, wąż natryskowy, metalowa dźwignia. Posiadamy duży wybór kompletów podtynkowych Grohe, różniących się między sobą wyglądem oraz liczbą wchodzących w ich skład elementów.

Oba z przedstawionych rozwiązań mają swoje wady, a także zalety. Dlatego wybór kompletu natryskowego do naszej łazienki, powinien być uzależniony od indywidualnych oczekiwań, aranżacji wnętrza, a także budżetu, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na jego zakup.

 

Proponujemy nasze bestsellerowe zestawy podtynkowe:

Grohe Eurosmart Cosmopolitan

 [%carousel%]
Wlaściciel sklepu: termicotychy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.