Pracujemy w dni robocze 9:00-17:00

Pielęgnacja armatury łazienkowej

Każdy z nas chciałby by jego łazienka była zawsze czysta i lśniąca. Niestety przy codziennym wykonywaniu podstawowych domowych czynności nie można uniknąć choćby lekkiego zachlapania baterii i umywalki. Po wyschnięciu mokrych plam na armaturze pozostają plamy po mydle lub też kamieniu z wody. Podczas gdy przystępujemy do czyszczenia baterii okazuje się, iż może to nam przysporzyć pewne trudności. Mycie niewłaściwymi środkami często niestety kończy się zakupem nowej armatury. Co więc zrobić???

pielęgnacja armatury

Najważniejsza zasada- NIE UZYWAMY SILNYCH ŚCIERAJĄCYCH ŚRODKÓW CHEMICZNYCH. Musimy wybrać te preparaty, które nadają się do czyszczenia powierzchni chromowanych. Właściwym wyborem jest delikatna wilgotna ściereczka z niewielką ilością mydła. Ponadto, można korzystać z domowych sposobów czyszczenia kwaskiem cytrynowym, pamiętając przy tym o wykluczeniu zbyt szorstkich gąbek, czy ściereczek. Można również korzystać z przyjaznego dla środowiska środka czyszczącego GROHE

Grohe środek do czyszczenia 48166000

Środek do czyszczenia armatury Grohe przeznaczony jest do usuwania osadów wapiennych, zacieków, brudu, osadów z mydła. Preparat należy nanieść na oczyszczoną powierzchnię, przy pomocy gąbki lub ściereczki, pozostawić na kilka minut. Po czyszczeniu należy spłukać wystarczającą ilością czystej wody, żeby całkowicie usunąć resztki produktu (środka czyszczącego) i wytrzeć do sucha. Niestety gdy pominiemy ten etap na bateriach mogą pojawić się zacieki bądź plamy.

Sprzątanie łazienki

Skąd biorą się plamy i zacieki?

Odpowiedź jest prosta- korpusy baterii wykonane są z mosiądzu pokrytego warstwą chromu. Obie powłoki wrażliwe są na szorowanie i tarcie oraz na działanie żrących środków chemicznych. Żle spłukany środek chemiczny pozostały na korpusie wysycha- – wyparuje z niego woda i zostaną same żrące składniki, które doprowadzą do wypalenia w tym miejscu warstwy chromu, a nawet niklu. W ten sposób powstają zacieki, odbarwienia i ciemne, brzydkie plamy na bateriach.

Plamy jak czyścić? Grohe

Reasumując

Baterii nie można traktować jak urządzenia zbliżonego do wanny czy toalety, które można umyć podobnymi środkami. Baterie, z racji swojego wykonania, wymagają indywidualnego traktowania i mycia.[%carousel%]
Wlaściciel sklepu: termicotychy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.