Pracujemy w dni robocze 9:00-17:00

Jak urządzić małą łazienkę ??

Urządzenie małej łazienki to nie lada wyzwanie. Liczy się każdy wolny centymetr. W blokach przy mieszkaniu 2-3 pokojowym łazienka często jest zaskakująco mała. Trzeba dokładnie przemyśleć i przeanalizować wszystko co zakupimy. Poniżej opiszemy kilka możliwości oraz tricków na uzyskanie większego metrażu.


Kolor ścian, płytek i oświetlenie i dodatki.

W przypadku małej przestrzeni musimy postawić na jasne kolory. Najlepiej na biel lub jasne beże. Jak wiadomo wszystkie pomieszczenia które są jasne- wydają się większe. Musimy także zadbać o dobre oświetlenie. Przeważnie w małych łazienkach zwłaszcza w bloku nie ma okien. Zdecydujmy się na na mocną lampę na suficie oraz na ścianie pod lustrem i umywalką. Lustro to również bardzo ważna kwestia! Najlepiej wybrać czyste bez ram oraz cieniowań- zdecydowanie optycznie powiększy przestrzeń.

 


Meble, sprzęty i przechowywanie.

Jeśli mamy możliwość wstawienia pralki do kuchni ( zabudowa w meblach) to będzie to świetna alternatywa na dodatkowe kilkanaście centymetrów przestrzeni. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości starajmy się wybrać najwęższą jaką proponuje nam sklep z AGD. Uwierzcie, że jest dużo producentów którzy stworzyli ciekawy asortyment z myślą o takich łazienkach.
Meble? Często, żeby zaoszczędzić miejsce montuje się dużą szafę na przedpokoju koło łazienki na ręczniki, środki czystości czy kosmetyki. Najlepiej wyposażyć się w pojemniki plastikowe gdzie można posegregować wszystkie akcesoria. Najlepiej jeśli jak najmniej będziemy wstawiać do pomieszczenia.

 


Prysznic czy wanna?

Niektóre małe łazienki można zorganizować tak, aby zmieścić w nich wannę. Kiedy nie mamy takiej możliwości najlepiej wybrać prysznic. Jest to super rozwiązanie ze względu na szybszy montaż jak i ze względu na zaoszczędzoną przestrzeń. Optyczne dodanie centymetrów możemy uzyskać za pomocą montażu odpływu liniowego. Coraz częściej takie rozwiązanie jest wybierane zamiast tradycyjnego brodzika.

 


Baterie umywalkowa, wannowe, prysznicowe.

Proponujemy wybrać baterie które będą najmniejsze z serii która nam się podoba. Wiadomo, że decydując się na armaturę podtynkową optycznie zwiększa nam się przestrzeń. Kolorystycznie też możemy tworzyć różne kombinacje. Mamy do wyboru tradycyjną armaturę w kolorze chromu błyszczącego lub w koloru białego. Zdecydowanie odradzamy kolor czarny. Będzie to za mocny akcent.

 


WC

Proponujemy w zainwestowanie w stelaż podtynkowy. Możemy wybrać grubość standardową 12 cm lub nieco cieńszą 8 cm. Będzie to idealna baza do miski wiszącej czy zarówno stojącej. Nie ukrywamy, że wc ze zbiornikiem na zewnątrz nie są już modne ani nie wyglądają estetycznie. Montując Geberita możemy nawet zaaranżować sobie półkę nad wc na kosmetyki czy drobne ozdoby. Miska wc najlepiej żeby była z serii Compact- czyli najmniejszego wymiaru z dostępnych u producenta.

 

 

Mamy nadzieję, że nasze drobne rady pomogą Państwu tworzyć idealną łazienkę!
 [%carousel%]
Wlaściciel sklepu: termicotychy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.