Pracujemy w dni robocze 9:00-17:00

Umywalka do łazienki - jaką wybrać

Jak dokonać wyboru właściwej umywalki do łazienki?

To i wiele innych pytań nurtuje wielku klientów przystępujących do remontu łazienki. To co decyduje o wybraniu konkretnej umywalki to to czy nam się podoba, czy mieści się w naszym budżecie remontowym, czy odpowiada nam kształtem i rozmiarem.

Może zacznijmy od podstaw, czym jest umywalka ? Otóż najogólniej mówiąc jest to misa w której można zatrzymać pewien poziom wody wypływającej z baterii umiejscowionej na lub obok niej. Forma tej misy najczęściej jest wytwarzana z formy ceramicznej wypalanej później w piecach celem utwardzenia, chociaż ceramika to nie jest jedyny materiał z którego wytwarza się umywalki. Mogą one również być produkowane ze szkła, stali szlachetnej, drewna czy też konglomeratów. Umywalka to jedno z kilku najczęściej użytkowanych urządzeń w każdym domostwie. Każda umywalka posiada otwór odpływowy oraz przelewowy ( chociaż niektóre nie posiadają go ) oraz otwór na baterię ( dotyczy to z reguły umywalek ściennych ) są również wyjątki wśród umywalek które go nie posiadają ( umywalki podblatowe, nablatowe ).

Umywalki łazienkowe można podzielić na kategorie w zależności od sposobu montażu. Najpowszechniejszą grupę umywalek stanowią umywalki ścienne. Są one mocowane do ścian za pomocą śrub, można je również przymocować do stelaża podtynkowego ale umywalkowego. W większości umywalki takie posiadają otwór przelewowy oraz na baterię. Są produkowane w najróżniejszych rozmiarach by prakycznie każdy klient mógł dopasować odpowienią do swojej łazienki.

Kolejną bardzo popularną grupę stanowią umywalki wpuszczane w blat ( blatowe )[%carousel%]
Wlaściciel sklepu: termicotychy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.