794 727 200 info@termicotychy.pl

Element podtynkowy do baterii podtynkowej

Jaki element podtynkowy wybrać do łazienki?

Podtynkowe baterie w łazience są coraz bardziej popularne. Klienci kupują podtynkowe baterie do umywalki, wanny, kabiny prysznicowej czy też bidetu jako bidetka. Każda z nich zazwyczaj składa się z 2 niezależnych elementów - części montowanej w ścianie oraz elementu zewnętrznego który steruje całą baterią. Często klienci kupujący baterie podtynkową myślą że jeśli w tytule produktu pisze bateria podtynkowa to wystarczy że ją zakupią i temat mają zamknięty - niestety nic bardziej mylnego. Zazwyczaj pod tą frazą kryją się tylko i wyłącznie elementy zewnętrzne do konkretnego elementu podtynkowego - zawsze każdy produkt posiada odpowiednią adnotację o tym do jakiego elementu pasuje lub czy też jest on od razu z elementem podtynkowym zintegrowanym. Zazwyczaj nalepsze marki z rynku armatury sanitarnej wymagają zakupu osobno elementu podtynkowego i zewnętrznego do niej. Z kolei są też producenci upraszczający proces zakupu bo mają już zintegrowane elementy podtynkowy z zewnętrznym. Jest pewna żelazna zasada której należy przestrzegać przy wyborze podtynkowych baterii do łazienki - decydując się na elementy zewnętrzne jednej firmy nie można ich sparować z elementem podtynkowym innej firmy. Każdy producent armatury łazienkowej dba o swoje interesy i niedopuszcza możliwości zamontowania na swoim elemencie podtynkowym elementu zewnętrznego innej konkurecji.

 Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych elementów podtynkowych do najczęściej kupowanych baterii łazienkowych.

 Hansgrohe I-box to podstawowy element bazowy do wszystkich podtynkowych baterii wannowych i prysznicowych zarówno mieszaczowych jak i termostatycznych.

 Grohe Smartbox 35600000 - podobnie jak w konkurencyjnym Hansgrohe ten element jest podstawą do praktycznie wszystkich mieszaczowych i termostatycznych   baterii Grohego do wanny i prysznica.

 Kludi FlexxBoxx 88011 to z kolei najistotniejszy element podtynkowy prawie wszystkich podtynkowych baterii wannowych i prysznicowych z termostatem i mieszaczem tradycyjnym.

Kludi 88088 to uniwersalny element podtynkowy do wolnostojących kolumn wannowych Kludiego.

Kludi 38243 - najpopularniejszy element podtynkowy do baterii umywalkowych Kludiego

Grohe 23571000 - serce większości podtynkowych baterii umywalkowych firmy Grohe.

Hansgrohe 13622180 to z kolei uniwersalny element podtynkowy do armatur umywalkowych HG.