Pracujemy w dni robocze 9:00-17:00

Napełnianie wanny przez przelew

Napełnianie wanny przez przelew

 

 

 

To dość mało popularny sposób wykorzystania baterii podtynkowych przy wannie. Wynika to głównie z tego iż prawie wcale nie można tego zobaczyć na ekspozycjach w salonach z wyposażeniem łazienek. Rozwiązanie to można zastosować do każdej wanny - nawet do niektórych wolnostojących.
Główną zaletą napełniania wanny za pomocą przelewu w specjalnym syfonie jest to iż nie wystaje nam ze ściany żaden element z którego wypływałaby woda do wanny. Miejsce z którego wpływa woda do wanny jest dyskretnie ukryte.Oczywiście warunkiem koniecznym jaki musimy spełnić to posiadanie możliwości wkucia w ścianę elementu bazowego - z reguły minimalna wymagana głębokość osadzenia takiego urządzenia wynosi 8cm. więc rzy ściankach działowych grubych na 12 cm nie będziemy mieli z tym najmniejszego problemu.


Każdy może sobie samodzielnie skonfigurować swój system napełniania wanny przez przelew, wystarczy zakupić kilka elementów i połączyć ze sobą za pomocą rurek hydraulicznym w systemie w jakim mamy wykonaną instalację c.w.u. Skład zestawu do napełninia wanny przez przelew zawiera :


- uniwersalny element podtynkowy
Tu mamy do wyboru kilku producentów, nasz wybór musimy uzależnić od tego w jakim designie będziemy wyposażać naszą łazienkę. Jako iż na rynku jest wielu producentów warto skonfrontować ceny podobnych produktów by mieć jasność ile to nas będzie kosztowało.

W naszej ofercie elementem podstawowym z firmy Kludi jest Flexxbox 88011,
z Hansgrohe uniwersalny element podtynkowy to I-box 01800180,
a z Grohe możemy pójść na 2 kierunki ( bateria mieszaczowa ) wtedy musimy kupić element podtynkowy Rapido E 35501000, a jeżeli chcemy zaszaleć z kasą i wydać dla naszej wygody więcej pieniędzy na podtynkową baterie podtynkową to musimy kupić element podtynkowy Grohe Rpido T 35500000

Gdy już wybraliśmy element do zabudowania w ścianie i wstępnie ustaliliśmy producenta to teraz musimy wybrać 

- podtynkowy mieszacz wannowy z przełącznikiem prysznicowym
inaczej i prościej mówiąc podtynkową baterię wannową. 


- zestaw prysznicowy punktowy lub na drążku
- przyłacze kątowe do zestawu prysznicowego
- syfon z napełnianiem wanny przez przelew - oferujemy 2 producentów Geberita i Hansgrohe, przy czym ten z Geberita jest 2 razy tańszy od HG.


 


[%carousel%]
Wlaściciel sklepu: termicotychy.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.